Użytkownicy Online

Nowi użytkownicy

ettena online
sowa offline
Sauron offline
lokos offline
leszek77 offline
Nina80 offline
thegirl85 offline
andzia123 offline
witka215 offline
czarna3x1 offline
kokarda offline
safi offline
sterpel offline
Marvelka offline
domicea offline
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
Rozwód – całkowite ustanie instytucji małżeństwa, poparte wyrokiem sądu.Jeżeli jesteś w trakcie, przed lub po rozwodzie - załóż wątek. Zapraszamy.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: KURATOR SADOWY

KURATOR SADOWY 1 year 3 months ago #3589

• asha2003
  • ( Visitor )
  • asha2003's Avatar
WITAM
jakis czas temu zlozylam pozew rozwodowy bez orzekania o wine.maz dostal pozew na ktory mial 2 tyg na odp,nie zrobil tego.jakis czas pozniej przeyszedl termin rozprawy na luty a wczoraj zapukal do nas kurator sadowy.powiedzial tylko ze jest juz za pozno i wroci z nami porozmawiac.z kazdym osobno.
jestem przerazona bo znam wiele osob ktore sie rozwodzily i nigdy do nich nie przyszedl.czy ktos moze mial taka sytuacje???mamy dziecko male,no ale tak jak pisalam nie znam sytuacji aby mimi to przychodzil kurator
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: KURATOR SADOWY 1 year 3 months ago #3594

• gacuś
  • ( User )
  • gacuś's Avatar
  • Stary Wyjadacz
  • Żonaty/Zamężna
  • Thank you received: 15
  • Oklaski: 5
w dzisiejszych czasach kurator sądowy to standard,nie musisz się niczego obawiać,kurator przychodzi z reguły gdy w domku mieszkają małe dzieci,sprawdza warunki w jakich rozwija się pociecha,rozmawia tez z rodzicami,ja też wraz z mężem miałam mieć po pierwszej rozprawie kuratora ale nie doszło do spotkania,zdążyliśmy się pogodzić i mąż wycofał pozew,też mieliśmy rozwód bez orzekania o winie,ten rodzaj rozejścia się bez ,,prania brudów,, robi się coraz bardziej popularny i sąd wysyła kuratora żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku......z reguły rozchodzący się ludzie żądają od siebie alimentów,mają świadków w sądzie,udowadniają czyjąś winę, a w tej sytuacji tak nie jest,tym bardziej sąd jest zaciekawiony ........ co się dzieje........

Odp: KURATOR SADOWY 1 year 3 months ago #3622

• Pomylony
  • ( User )
  • Pomylony's Avatar
  • Stary Wyjadacz
  • Rozwodnik/Rozwódka
  • Thank you received: 12
  • Oklaski: 11
Na moje to sąd przysyła kuratora dla zasady - aby nikt nikomu nie zarzucił że czegoś nie dopilnował nie sprawdził.. A kurator.. raczej bardzo pozytywnie - raczej kobiety ale bardzo dużo rozumiejące z prozy życia. Nie ma się czego obawiać. To też dla sądu wskazówka jeśli chodzi o ustalenie prawa do opieki nad dzieckiem (dziećmi) po rozwodzie...
- rozwód bez orzekania o winie.. haha do tego trzeba dwóch osób na poziomie.. Przerobiłem to.. potem była apelacja... (za jakiś czas rozwód od nowa...) teraz już nie chcę bo za chwilę druga strona (alkoholiczka bez dochodów) zażąda alimentów... a jakoś nie mam zamiaru sponsorować komuś chlania...

Odp: KURATOR SADOWY 1 year 3 months ago #3623

• asha2003
  • ( Visitor )
  • asha2003's Avatar
no niestety im blizej rozwodu,tym wieksze spiecia.juz zaczynaja sie grozby ze on zazada separacji,ze powie ze dalej sypiamy itp....jak ja to przetrwam to nie wiem!!!
jeszcze moglby mi ktos powiedziec co w sytuacji jak nie wstawi sie na rozprawe?

Odp: KURATOR SADOWY 1 year 3 months ago #3625

• Pomylony
  • ( User )
  • Pomylony's Avatar
  • Stary Wyjadacz
  • Rozwodnik/Rozwódka
  • Thank you received: 12
  • Oklaski: 11
a niech sobie gada i żąda czego chce... Ważne abyś udowodniła w sądzie że jest trwały rozkład pożycia małżeńskiego,, że nie ma między wami żadnego związku emocjonalnego , materialnego (prowadzenie odrębnego gospodarstwa domowego)
A jak się nie stawi to sąd przesłucha ciebie i wyznaczy następny termin. Nie wiem czy możesz od razu w takim przypadku wnioskować o wyznaczenie kuratora który będzie reprezentował twojego onego... A jak uporczywie nie będzie się stawiał to wnioskuj o wyrok zaoczny..
I głowa do góry...

Odp: KURATOR SADOWY 1 year 3 months ago #3649

• gacuś
  • ( User )
  • gacuś's Avatar
  • Stary Wyjadacz
  • Żonaty/Zamężna
kurator sadowy!? .....cóż powiem wam tylko jak działają nasze sądy...otóż mój mąż odwołał rozwód,napisał odpowiednie pismo jeszcze w grudniu......a wczoraj odwiedził nas kurator sądowy.....o niczym nie został poinformowany..... :laugh: bardzo przyjemnie rozmawiało nam się z panią kurator,
aha....jeszcze miała wpisany zły adres.....pod którym ja wcześniej mieszkałam,także nic dodać , nic ująć,śmiech na sali

Odp: KURATOR SADOWY 1 year 3 months ago #3650

• asha2003
  • ( Visitor )
  • asha2003's Avatar
a jakie pytania zadawala?

Odp: KURATOR SADOWY 1 year 3 months ago #3652

• gacuś
  • ( User )
  • gacuś's Avatar
  • Stary Wyjadacz
  • Żonaty/Zamężna
pytała o powód rozwodu,dane osobowe członków rodziny,o pracę ,dochody,mieszkanie,meldunek,interesowała ją reakcja dzieci na zaistniałą sytuację,jak się uczą i zachowują dzieci w szkole,pytała także o to czy się dogadujemy,jak rozwiązujemy swoje problemy....zwyczajne pytania z życia wzięte....z dziećmi jednak nie rozmawiała,ale obserwowała ich zachowanie,nie wiedzieliśmy kiedy się u nas zjawi.. ;)

Odp: KURATOR SADOWY 1 year 3 months ago #3668

• asha2003
  • ( Visitor )
  • asha2003's Avatar
no i byl pan kurator.maz powiedzial ze nie chce rozwodu ale sie zgadza,a ponadto ze chce opieke nad dzieckiem.myslalam ze wyjde z siebie bo na temat dziecka mielismy uzgodnione ze ja biore prawa

Odp: KURATOR SADOWY 1 year 3 months ago #3673

• gacuś
  • ( User )
  • gacuś's Avatar
  • Stary Wyjadacz
  • Żonaty/Zamężna
prawo do opieki ....(wychowywania,decydowania o edukacji,leczeniu,decyzji o wyjazdach np za granicę)

nie można od tak zabrać rodzicowi bez powodu,chyba ,że rodzic posiada nałogi,stosuje przemoc fizyczną lub psychiczną,(ogólnie wpływa niekorzystnie na rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka) - wtedy jest to jak najbardziej wskazane,a jeżeli chodzi o rozwód to jeszcze dużo może się wydarzyć,mąż na pewno zmieni zdanie w pewnych kwestiach to nieuniknione,różne są charaktery i nie możesz z góry założyć,że zgodzi się na wszystko co ci obiecał........twój mąż musiał przemyśleć tą sprawę i stwierdził,że robi duży błąd,chciałby mieć kontakt z dzieckiem, może boi się że go utraci.....
  • Strona:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.139 seconds

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj